@ Yavuz Alüminyum 2021 All rights reserved
Alüminyum Billet Kontinyu Döküm

Yavuz Alüminyum San. Tic. A.Ş. Mustafa Yavuz tarafından 1992 yılında İstanbul / Kaynarca`da 600 ton ay kapasite ile alüminyum billet kontinyu döküm faaliyetine başlamıştır.

Daha sonra hızla gelişmekte olan alüminyum piyasasından ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacı ile tesisini 1995 yılında İstanbul / Hadımköy 'e taşıyarak 4500m2 alanda 4000 ton /ay kapasite ile çalışmaya başlamıştır.

2004 yılına kadar fabrikada 4 adet ergitme fırını ve bir adet homojenizasyon fırını bulunmaktaydı.

Alüminyum Billet

Wagstaff Shorcast Airslip Döküm Sistemi

Yavuz alüminyum için 2004 ve 2005 yılları yatırım yılları olmuştur. 2005 yılında 3 adet 30 tonluk yeni alüminyum ergitme ocağı, 3 adet 30 tonluk homojenizasyon fırını ve soğutması, en son teknoloji ile donatılmış Wagstaff Shorcast Airslip döküm sistemini kurarak aylık kapasitesini 5000 ton /ay çıkartmıştır.

Bu yatırımlarından sonra yurtdışından gelen talepler ile Alüminyum billet ihracatına başlayan Yavuz Alüminyum bugün Avrupa’da ve Amerika’da, İngiltere, Kanada, Brezilya, Rusya başka olmak üzere dünya da 20 ülkeye alüminyum billet üretmektedir.

 

Artan talepleri karşılamak için 2021 yılı itibariyle 1 adet 50 tonluk yeni alüminyum ergitme ocağı, 1 adet 40 tonluk homojenizasyon fırınını devreye alarak üretim miktarını 9000 ton/aylık çıkarmıştır.

Yavuz Alüminyum'un ileriki ilk yatırım planı çorluda inşaatı tamamlanmış olan 10.000 ton /aylık kapasiteli alüminyum billet üretim fabrikasını devreye almaktır.

Misyonumuz
  • İş ortaklarımıza değer katmak için;
  •  
  • Müşterilerimize hızlı üretim, kalite ve doğru fiyat bileşimini sunarak tercih ettikleri tedarikçi olmak, sürdürülebilir üretim yöntemleri ile gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, çalışanlarımız için modern ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak, işimizin her operasyonunda mükemmelliğe ulaşmak, her faaliyetimizle YAVUZ ALÜMİNYUM markasını güçlendirmek.
yavuz alüminyum
Vizyonumuz

Güçlü ve kaliteli YAVUZ ALÜMİNYUM markası olarak bilinen, güvenilen bir Alüminyum billet hammadde üretim yeri ve satışı şirketi olup, alüminyum billet sektöründe ülkemizde lider konuma gelmeyi hedefliyoruz.

 
Lütfen Bekleyin...