@ Yavuz Alüminyum 2021 All rights reserved
3016
Kalıphane

 

Tecrübeli personeller ile her döküm sonrasında billetler takip edilerek, kalıplara anında müdahale edilir. Kalıplar döküm sonrasında genel bakımı (Grafit değişimi,T-plate,conta, boyama vs.) yapılarak bir sonraki döküm için hazır bekletilir. Billet dökümünde yüzey kalitesini sağlamak için orijinal Wagstaff grafit ringler kullanılmaktadır.

Detaylar için tıklayınız

3058
Dökümhane

 

Devirmeli reverber tipi fırınlarda hammadde ( külçe , ingot ve araişler) belli sürelerde belli bir sıcaklığa kadar ergitme işlemine tabi tutulmaktadır. İstenilen tonaj hazır olduktan sonra homojen olarak karıştırılan Sıvı metalden numune alınarak Arl Metal Analyzer spektrometre cihazında kimyasal bileşim değerleri belirlenir.

Detaylar için tıklayınız

Homojenizasyon

 

Firmamız bünyesinde mevcut olan 4 adet 30 tonluk homojenizasyon fırını ve 2 adet 30 tonluk soğutma sistemi ile homojenizasyon işlemi yapılmaktadır. Ekstrüzyon üretiminde billetlerde aranan en önemli özelliklerden birisi iyi şekilde homojenize edilmiş olmasıdır.

Detaylar için tıklayınız

3023
Kalite Kontrol

 

Firmamız eğitimli ve yetişmiş personeliyle döküm başlangıcından sevkiyat işlemine kadar kalite parametrelerine ve müşteri memnuniyetine çok önem vermektedir. Döküm aşamalarında spektrometre ile billetlerin kimyasal analizlerine bakılır. Döküm işleminden hemen sonra yüzey kalitesi olarak uygun olmayan billetler ayrılır.

Detaylar için tıklayınız

Kesim Ünitesi

 

Müşteri isteği doğrultusunda istenilen boylarda kesim yapabilmekteyiz. 3 adet otomatik testeremiz mevcuttur.

Detaylar için tıklayınız

Paketleme & Sevkiyat

 

Müşterilerin istediği boy ve adetlerde çelik şeritle tahta takozlar üzerine paketleme yapılmaktadır. Paketleme sonrası soğuk damgalama ile lot numarası ve analiz kodu yazılarak bütün kalite parametrelerini tamamlamış oluruz.

Detaylar için tıklayınız
Lütfen Bekleyin...